Uwaga: Oryginał jest nowszy niż to tłumaczenie.

Metody dostępu do zgłoszeń

Dostęp do aktywnych zgłoszeń błędów

Każda wiadomość otrzymywana lub wysyłana przez system śledzenia błędów jest zapisywana i udostępniana na kilka sposobów.

Podstawowa metoda dostępu to strony www. Zobacz formularze dostępne na głównej stronie systemu śledzenia błędów pod adresem https://bugs.debian.org/

Dostępny jest serwer pocztowy, który może na życzenie wysyłać zgłoszenia w formacie czystego tekstu. Aby go użyć, wyślij list zawierający tylko słowo help na adres request@bugs.debian.org (Temat listu jest ignorowany) lub przeczytaj instrukcje dostępne na tej stronie lub w pliku bug-log-mailserver.txt.

Dostęp do zarchiwizowanych zgłoszeń błędów

Każde zamknięte zgłoszenie błędu jest archiwizowane przez 28 dni po otrzymaniu ostatniej wiadomości. Oznacza to, że nie jest możliwe manipulowanie nimi przy pomocy robotów control i service. Można jednak nadal przeglądać te zgłoszenia.

Archiwum zgłoszeń błędów można przechowywać przy pomocy formularzy dostępnych na stronie https://bugs.debian.org/, trzeba tylko zaznaczyć opcję zarchiwizowane zgłoszenia.

Zwróć uwagę, że archiwum to nie zawiera najstarszych zamkniętych zgłoszeń błędów. Dostępne są tylko te od numeru około 40000.

Dostęp do surowych zgłoszeń błędów

Jeśli potrzebujesz danych używanych przez system śledzenia błędów, możesz stworzyć swoją kopię za pomocą rsync i serwera bugs-mirror.debian.org. Istotnymi modułami są bts-spool-db (dla aktywnych błędów), bts-spool-archive (dla błędów, które zostały zamknięte jakiś czas temu i w ten sposób zarchiwizowane) i moduł bts-spool-index (dla plików indeksowych błędów).

W chwili pisania tego tekstu, folder aktywnych błędów zajmuje około 2,5 GB, a folder błędów archiwalnych około 10 GB. Jeżeli potrzebny jest jedynie przykład dla celów testowych, rozważ ściągnięcie jedynie części kolejki aktywnych błędów, zamiast całości.

Prosimy nie polegać na plikach *.status w katalogach błędów. Są one przestarzałe, pozostawione dla kompatybilności i wkrótce zostaną usunięte. Zamiast nich użyj plików *.summary.


Inne strony WWW systemu śledzenia błędów:


Debian BTS administrators <owner@bugs.debian.org>

Debian bug tracking system
Copyright © 1999 Darren O. Benham, 1997, 2003 nCipher Corporation Ltd, 1994-1997 Ian Jackson.